دسته‌بندی نشده

علایم فشار خون چیست؟

می خواهیم علایم فشار خون بالا را در این بلاگ توضیح دهیم چون فشار خون بالا علایم خاصی ندارد .

سردرد شدید

یکی از علایم افزایش فشار خون بالا سردرد است .افراد با فشار خون بسیار بالا ممکن است از سردردهای شدید رنج ببرند. بعضی اوقات ، سردردها خود را به احساس سرگیجه یا حتی خونریزی می اندازند.

اگر سردردهای شدیدی را تجربه می کنید ، ممکن است نشانه افزایش فشار خون باشد.

تاری دید

اگرچه این امر به طور مستقیم به فشار خون اشاره نمی کند ، تاری دید ممکن است نشان دهنده افزایش فشار خون باشد. این یکی از آن علائم است که نباید از آن چشم پوشی کرد.که یکی از علایم افزایش فشار خون می باشد .

تنگی نفس

اگر احساس کردید که حتی اگر بدون فعالیت بدنی نفس نفس می زنید، ممکن است علائم فشار خون بالا را تجربه کنید. توصیه می شود در بررسی بعدی خود این علائم را به پزشک خود گزارش دهید.

تورم پاها

فشار خون بالا اگر درمان نشود، می تواند به عملکرد کلیه های شما آسیب برساند. این اختلال ممکن است منجر به تورم پاهای شما شود. هر نفخ غیر طبیعی در پاها ، یک علامت هشدار دهنده مهم برای فشارخون بالا محسوب می شود.

درد قفسه سینه

فشار خون بالا می تواند باعث ایجاد احساس ناراحتی در قفسه سینه شود. اگر درد قفسه سینه را تجربه کردید ، باید سریعاً با یک متخصص تماس بگیرید.

اگر این بیماری به یک بحران تبدیل شود ممکن است  بیمار به سردرد و خونریزی بینی  مبتلا شود .

از علایم هایی که به طور غیر مستقیم نقش دارند می توانیم به علایم زیر اشاره کرد

لکه های خون در چشم:

لکه های خون در چشم ها در افراد مبتلا به دیابت یا فشار خون بالا شایع تر است ویک پزشک چشم ممکن است قادر به تشخیص آسیب به عصب بینایی ناشی از فشار خون بالا درمان نشده باشد.

گرگرفتگی صورت:

گرگرفتگی صورت هنگامی اتفاق می افتد که رگ های خونی در صورت گشاد می شوند. این می تواند به صورت غیرقابل پیش بینی یا در پاسخ به برخی از محرک ها مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب ، هوای سرد ، غذاهای پرادویه ، باد ، نوشیدنی های گرم و محصولات مراقبت از پوست رخ دهد. همه این عوامل می توانند فشار خون را به طور موقت بالا ببرند ،ولی توجه کنید که فشار خون بالا دلیل گرگرفتگی صورت نیست.

سرگیجه:

سرگیجه می تواند ناشی از عوارض جانبی برخی از داروهای فشار خون باشد ، اما به دلیل فشار خون بالا ایجاد نمی شود.

با این حال ، سرگیجه نباید نادیده گرفته شود ، به خصوص اگر به صورت ناگهانی شروع شود.

سرگیجه ناگهانی ، از بین رفتن تعادل یا هماهنگی و مشکل در راه رفتن ، همه علائم هشدار دهنده سکته مغزی هستند. فشار خون بالا یک عامل خطر اصلی برای سکته مغزی است.

در صورت داشتن این علایم حتما به پزشک مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید