دسته‌بندی نشده

تفاوت انواع کپسول اکسیژن

کپسول اکسیژن مدیکو در برند های ایرانی و خارجی در بازار موجود است که امروزه به علت شیوع ویروس کرونا بسیار پرمصرف برای افرادی که مشکلات تنفسی دارند شده است .

که این کپسول ها در حجم های 10 لیتری 40 لیتری موجود است .

در قسمت خروجی گاز اکسیژن مانومتر وجود دارد. مانومتر کپسول اکسیژن طبی به تنهایی متشکل از فشارسنج، شیر تنظیمی میزان اکسیژن خروجی، شیشه آب مقطر، پیچ کنترل و جریان سنج می باشد. که روی کپسول سوار می شود .

کاربرد اجزای کپسول اکسیژن چیست ؟

فشارسنج مانومتر  همانطور که از اسم آن مشخص است، وظیفه نشان دادن فشار گاز اکسیژن را دارد که با شیر تنظیم کننده خودکار انجام می شود.

جریان سنج  مانومتر که واحد عدد گزارش شده آن برحسب لیتر بر دقیقه است مشخص می کند که در واحد زمان چند لیتر اکسیژن در حال مصرف شدن است.

پیچ کنترل هم وظیفه تنظیم میزان اکسیژن خروجی با جریان آن را بر عهده دارد.

آب مقطر هم درون مخزنی قرار دارد تا اکسیژن خارج شده مرطوب شود در غیر این صورت اکسیژن خشک بیمار را خیلی اذیت خواهد کرد و به سرعت دهان بیمار خشک و زخم خواهد شد.

کپسول اکسیبژن مدیکو دو دسته فلزی و آلومینیومی تقسیم بندی می شوند.

نوع فلزی که در واقع از جنس فولاد است وزن بالایی دارد و حمل و نقل آن سخت است .

نوع آلومینیومی از لحاظ ظاهری شیک تر بوده ولی وزن سبک آن باعث شده محبوبیت بیشتری داشته باشد. ضمنا بدنه آن در برابر محیط دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شود.

یک سری از این کپسول ها قابل شارژ هستند اما یک سری از آن ها قابلیت شارژ را ندارند پس حتما در انتخاب این کپسول ها باید دقت لازم را داشته باشیم

کپسول های ایرانی و چینی تفاوت چندانی ندارند اما کپسول های چینی کمی با کیفیت تر هستند خصوصا کپسول های شیر آبی چینی که بسیار با دوام و با کیفیت هستند و قابلیت شارژ شدن را دارند

کپسول اکسیژن ۱۰ لیتری چینی (شارژ شده) به همراه مانومتر و متعلقات و ماسک | آریا طب ایرانیان

کپسول اکسیژن 10 لیتری چینی شیر آبی

کپسول اکسیژن 10 لیتری ایرانی

کپسول ایرانی 10 لیتر

همانطور که در تصویر میبینید کپسول ایرانی و چینی هیچ فرقی با هم ندارند .

دیدگاهتان را بنویسید